Tomaraselalefm.com - Anasayfa
 
Anasayfa  
23 01 2019
Ana Menü
Anasayfa
Forum
İletişim
Arama
Gazete Oku
Dost Siteler
Ziyaretçi Defteri
Videolar
Resim Galerisi
Canlı tvler
Canlı TV
Tv arşivi
Üye Listesi
Özlü ve Güzel Sözler
ŞİİR KÖŞESİ
Spor Köşesi
Trabzonspor
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Canlı Skor
Maçkolik
Beinspor Lig Tv
Trabzonspor
Haber61 Spor
Spor 3
Futbol Arena
Fotomaç
Fotospor
Fanatik
Sporx
Tomaraselale Fm
Tomaraselale Fm dinle
Nasıl dinleyebilirim?
DJ'lerimiz
Yayın akışı
Yayın kuralları
DJ yayın alıp verme
Rd icin şifreli nik al
İstek hattı
Şiir Dinle
start Player
Dini bilgiler
Nihat Hatipoglu
Tomaraselalefm.com Tomaraselalefm.com - Anasayfa
Hava Durumu
HACI KARA VEFAT
Yazar Administrator   
25 06 2009
Seydibaba KÖyü'nden Hacı KARA 35 yaşında evli ve iki kız babası ,25 haziran 2009 tarihin'de  inşaatda çalışırken  beşinci katdan düşerek Hakkın rahmetine kavuşmuştur.Merhuma Rahmet tüm yakınlarına ALLAH 'dan sabırlar ve başsaglıgı diliyoruz...

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (356) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1541

 
ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
Yazar Administrator   
30 05 2009

 Sample Image

 

Süper ligde son şampiyon Beşiktaş 

Beşiktaşı www.ramazanhekimoglu.com olarak kutluyoruz, şampiyonlar liğinde başarılar diliyoruz..

Beşiktaş 11. kez şampiyon. Denizlispor'u 2-1 yenen Siyah Beyazlı takım sezonu 2 kupayla kapattı. Mustafa Denizli tarihe geçti...

Turkcell Süper Lig'in son haftasında lider olarak Denizli'ye gelen Beşiktaş, İstanbul'a 2008-2009 sezonunun şampiyonu olarak döndü. Denizlispor'a konuk olan Siyah Beyazlılar, 2-1 kazandıkları maçtan sonra şampiyonluğunu ilan etti.

İlk yarısı Holosko'nun attığı golle 0-1 sonuçlanan karşılaşmanın ikinci yarısında Beşiktaş, İbrahim Toraman'ın kaydettiği golle skoru 0-2'a getirdi. Denizlispor'un Braga ile kaydettiği tek gol sonucu değiştirmedi. Beşiktaşlı futbolcular şampiyonluk kutlamalarına maçtan sonra başladı. Bayraklarla az sayıdaki taraftarını selamladı. Beşiktaşlı futbolcular, 'Şampiyonluk Bizim, Kupa Bizim' tişörtleri giydi. Sahaya şampiyonluk kupası maketi getirildi.

 8. dakiada Holosko, Serkan'ın kale alanı içine doldurduğu topa kafa ile vurdu ancak kaleci Cenk gole izin vermedi.

7. dakikada Tello'nun defansın arkasına attığı topa İbrahim Toraman'dan önce Denizlispor savunma oyuncuları topa sahip oldu.

11. dakikada ev sahibi ekip Angelov ile gole çok yaklaştı. Ceza yayı ön çizgisinde kazanılan serbest atışı kullanan bu futbolcunun yaklaşık 20 metreden vuruşu barajı geçerek yan kale direğine çarptı.

16. dakikada Tello'nun ceza sahasına girmeden sert şutunu kaleci Cenk yumrukladı. Dönen topu Holosko tamamlamak istedi maçın yardımcı hakemi Serkan Gençerler pozisyonu ofsayt gerekçesiyle durdurdu.

26. dakikada Tello'nun pasıyla Denizlispor defansının arkasına sarkan Serdar, Şener tarafından düşürülünce Beşiktaş, ceza sahasının sol çaprazından serbest atış kazandı. Tello'nun ortasına kale alanı içinde kafayla Serdar'ın vuruşunu kaleci Cenk tokatladı.

28. dakikada Beşiktaş öne geçmeyi başardı. Denizlisporlu futbolcuların ofsayt gerekçesiyle duraksadığı pozisyonda defansın arkasında topla buluşan Holosko, kaleci Cenk ile karşı karşıya kalmasına karşın takımını öne geçirmeyi başardı 0-1.

32. dakikada Emin'i geçen Bobo'nun kale içine dorduduğu ortası kötü olunca tehlikeli bir pozisyon başlamadan bitti.

42. dakikada Güray'ın sol kanattan kellandığı korner atışını Ernst karşıladı.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca maçın ilk yarısı Beşiktaş'ın 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı.

52. dakikada Beşiktaş sahasına girmeye çalışan Musa'ya İbrahim Toraman geçit vermedi.

55. dakikada Bangoura'nın Beşiktaş ceza sahasına gönderdiğini ortaya Denizlisporlu futbolcular dokunamadı.

58. dakikada Wescley'in Beşiktaş ceza sahasına doldurduğu top kaleci Rüştü'de kaldı.

63. dakikada Beşiktaş fark ikiye çıkardı. Denizlispor kalesini cepheden gören İbrahim Toraman, ceza yayının bir metre önünden kaleyi yokladı. Meşin yuvarlak önce sağ kale direğine çarptı, sonra ağlarla gitti 0-2.

75. dakikada Bobo kaleci Cenk ile karşı karşıya kaldı ancak vurmada gecikince savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

85. dakikada ev sahibi farkı bire indirdi. Beşiktaş ceza sahasına sol kanattan yapılan ortayı iyi takip eden Braga, kale alanı içinde topa sadece dokundu 1-2.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Beşiktaş, Denizlispor'u 2-1 mağlup ederek sezonu şampiyon oldu.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (381) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1433

Son Güncelleme ( 07 06 2009 )
 
DURSUN ASLAN VEFAT
Yazar Administrator   
25 05 2009
Seydibaba Köyü'nden Dursun ASLAN 25 mayıs 2009 Tarihinde hakkın rahmetine kavuşmustur.Kendisine ALLAH dan rahmet yakınlarına başsaglıgı ve sabırlar diliyoruz..

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (344) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1632

Son Güncelleme ( 25 05 2009 )
 
ÖLÜM SEKERATI
Yazar Administrator   
23 05 2009

ÖLÜM  SEKERATI

Düşün bir kere! Sen can çekişmektesin. Ölümün sıkın­tısı, acısı, sarhoşluğu, gam ve ıstırabıyla boğuşmaktasın. Ölüm meleği aya­ğından itibaren ruhunu çekmeye başla­mış. Bu çekişin acısını ayağının ta ucundan hisset­mektesin. Sonra bu çekiş aralıksız devam eder. Can çekişme kızışır. Ruh aşağıdan yukarya olmak üzere bütün bedeninden çekilir. Acı doruğa ulaşmıştır. Ölümün sıkıntıları bütün be­denine yayılmıştır. Kalbin, ürperti ve üzüntü içindedir. Rabbinden gazab veya hoşnutluk müjdesini gözleyip bek­lemektedir. Canını al­makla görevli melekten bu iki haber­den birini almaktan başka bir ihtimal olmadığını an-lamışsındır.

Ölüm Meleğinin Görünüşü

İşte sen böyle gam, tasa, ölüm acısı ve şid­detli üzüntü içerisinde Rabbinden iki müjde­den birini beklerken, birden bire ölüm meleği­nin çehresiyle yüz yüze gelirsin. Bu çehre ya en güzel veya en çirkin bir manzara arzetmektedir.

Bedeninden ruhunu çekip çıkarmak üzere elini ağzına doğru uzatırken ona bakıyorsun. Bu hâle düşmekten ve ölüm meleğinin yüzünü görmekten dolayı nefsin zillete bürünmüştür. Ondan nasıl bir müjdeyle ansızın karşılaşaca­ğını merak edip duruyorsun. Birden bire onun sesini duyu­yorsun. Sana: “Allah’ın rıza ve mükâfatıyla sevin, ey Allah’ın dostu!” veya “O’nun gazab ve azabıyla sevin (!) ey Allah’ın düşmanı!” haberini alıyorsun.

İşte o anda ya kurtuluş ve başarına kesin kanaat getirir ve ruhun Allah ile huzur bulur veya mahv ve helak oldu­ğuna kani olur, kalbin ümitsizlikle dolar, Allah’tan ümit ve emelin kopar. Dünyadaki müddetinin bittiği, iz ve eserinin silindiği ve senden önce geçip giden­lerin yurduna taşındı­ğın o anda gönlüne son derece keder ve hüzün veya neşe ve sevinç ha­kim olur.

Kabir ve Sorgusu

Gönlünün sevinç ve neşeden uçar gibi oldu­ğu veya hüzün ve ibretle dolduğu o anda ken­dini bir düşün! Kabri ve onun dehşetli man­zarasını, oradaki iki meleği ve Rabbine olan imana ilişkin sorularını bir tasavvur et! Ya Rabbinden gelen kesin söz (Kelime-i Şehadet) ile destek­lendiğinden sebatlı ve kararlı veya yardımsız, şaşkın ve ürkeksin. O iki meleğin sorgulamak üzere tutup seni oturt­mak için ça­ğırdıkları anki seslerini düşün! O daracık me­zar çukurunda oturuşunu göz önüne getir. Ke­fenlerin iki yanına düşmüş, gözünün üzerine konulmuş pamuklar yer­lerinden ayrılıp ayağı­nın yanına kaymıştır. Bunları düşün, sonra da onların şekline ve vücutlarının büyüklüğüne gö­zünü dikişini bir tahayyül et! Eğer onları güzel şekilleriyle görürsen, kalbin başarı ve kurtuluşa erdiğini kesin olarak anlar. Eğer kö­tü manzaralarıyla görürsen, gönlün mahv ve helakine kanaat getirir. Düşün onların nağme ve sorularıyla ses ve sözlerini; sonra da eğer sebat lütfetmişse Allah’ın desteğini veya seni yalnız başına yardımsız terketmişse şa­şırt­masını!

Kabrin Cennet ve Cehenneme Açılması

Ya kesin veya şaşkın ve şüpheli cevabını düşün! Şanı yüce Allah sana sebat ihsan et­mişse o iki meleğin sevinçle sana yöneldikle­rini, Cehenneme kapı açmak için ayakla­rıyla kabrin yanlarına vurduklarını bir düşün! Son­ra Ce­hennemin, ateşiyle kızışıp kaynayışını, o anda meleklerin seninle olan konuşmalarını göz önüne getir. Cenab-ı Hakk’ın seni korudu­ğu bu manzaraya bakıp duruyorsun. Bundan dolayı gönlünün neşe ve sevinci bir kat daha artar. Acz ve zaafına rağmen nasıl bir ateşten kurtulduğunu gözle­rinle görüp inanırsın.

Sonra o iki meleğin, ayaklarıyla kabrinin yanlarına ye­niden vurduklarını, mezarının, ziynet ve nimetleriyle Cen­nete açılışını ve meleklerin şu sözlerini bir tahayyül et: “Ey Allah’ın kulu! Cenab-ı Hakk’ın senin için hazırladıklarına bak! Bu senin makamın ve ka­vuşacak yerindir!” Bu Cennet nimetlerini ve saltanatının gözalıcılığını ve bu müşahede et­tiğin nimetlerle parlak güzelliklere bir gün ka­vuşacağını görmekten gönlünün sevinç ve ne­şesini düşün!

Eğer böyle değilsen, bütün bunların tersini; azarlanı­şını, Cenneti görüp de meleklerin sana söyleyecekleri, “Aziz ve Celil olan Allah’ın seni mahrum bıraktığına bak!”; Cehhenemi gö­rüp de sana yöneltecekleri, “Allah’ın senin için hazırladıklarına bak! Bu senin yurdun ve vara­cak ye­rindir!” şeklindeki sözlerini düşün! Bu ne büyük tehlike!

Bu iki hâlden hangisinin kabirde senin hâlin olacağını öğreninceye kadar, dünyada sana ne büyük gam ve üzüntü vardır! Sonra yokluk ve peşinden de imtihan! Nihayet ek­lemlerin par­çalanacak, kemiklerin mahvolacak, vücudun da çürüyüp dağılacak. Fakat, ölüm meleğinin verdiği müj­denin hüzün veya sevinci ruhundan hiç geçmeyecek. Ca­nın, sürekli olarak yeniden diriliş anında karşılaşacağı Al­lah’ın gazab ve azabının veya O’nun rıza ve mükâfatının bek­leyişi içinde bulunacaktır.

Sen bunu bekleyip dururken ruhun Cen­netteki maka­mına veya Cehennemdeki yerine arzedilecektir. Ruhunun hasret ve üzüntüleri ya da neşe ve sevinci ne büyük olacak! Niha­yet ölülerin bekleme süresi tamamlanacak. Yer ve gök, sakinlerinden boş kalacak. Hepsi bir zamanlar canlı ve ha­reketliyken sönüp kala­caklar. Artık ne duyulan bir ses, ne de görülen bir karartı vardır. Sadece O En Yüce Cebbar olan Allah Tealâ kalmıştır. Tıpkı azamet ve yüceliğiyle tek ve yalnız olarak ezelde olduğu gibi!

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (353) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1653

 
<< İlk < Önceki 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sonraki > Son >>

Sonuç 276 - 280 Toplam 300
Yararlı Bilgiler
E - DEVLET
SSK Sorgulama
Bilinmeyen Numaralar
Önemli Telefonlar
Ösym sınav sonuçları
URL Video Upload 1_
URL Video Upload 2_
URL Video Upload 3_
URL Video Upload 4_
Pc İcin Programlar
windows installer 3.1
İnstall flash player
Adobe Reader.9
Flatcast Tema_1
Pc nizn driver sorununa kesin çözüm
TSL PUAN DURUMU
Giriş Formu

Kayıp Parola?
Bağlı Üyeler
Bağlı üye yok
Üye Menüsü
Profilim
Haber Ekle
WebLink Ekle
Öğelerimi Kontrol Et
Çıkış
Üye İstatistiği
 Tomaraselalefm.com  Gruplar Toplam
 Misafir ( 0 ) Misafir 0
   Toplam 0
 Toplam Üye ( 77,302 ) Toplam Üye 77,302


Istatistik
Son Üye  APoulin
Bugün  0
Bu Hafta  0
Bu Ay  0
Ziyaretçi İstatistiği
Bugün147
Dün280
Bu hafta765
Bu ay7585
Toplam532618
Anket
Webdesign www.webmedie.dk Hjemmeside af www.webmedie.dk